DUYURU KALDIRILMIŞTIR.

T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırgızistan'a Resmi Ziyaretleri Kapsamında İş Forumu Tarih: 1-3 Eylül 2018, Kırgızistan
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’den kurumumuza iletilen yazıya istinaden, T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1-3 Eylül 2018 tarihleri arasında Kırgızistan’a gerçekleşecek olan resmi ziyaretleri kapsamında; T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından Türk insanları heyeti ziyareti ve İş Forumu düzenlenecektir.

BDT coğrafyasında Dünya Ticaret Örgütü’ne kabul edilen ilk ülke olan Kırgızistan her türlü iktisadi faaliyetin rahatlıkla yapılabildiği ve dünyanın en liberal ve yatırımcı dostu mevzuatlarından birisine sahiptir. Son 10 yıllık dönemde ülkenin dış ticaret hacminin GSYİH’dan fazla olması ekonominin dışa açıklık oranının çok yüksek olduğunun göstergesidir. Hidroelektrik enerjisi ve yenilenebilir enerji, turizm ve otelcilik, altyapı ve konut inşaatı, tarım ve gıda, madencilik, inşaat malzemeleri üretimi, perakende ticaret, tekstil ve hazır giyim başta olmakla, birçok sektörde önemli iş fırsatları sunan Kırgızistan aynı zamanda Avrasya Ekonomik Birliği üyesidir ve yaklaşık 200 milyon nüfusa sahip bir pazara erişim imkânı sunmaktadır.

Anılan ülkeye seyahatte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 1 ay süreyle vizeden muaftır.

Bu bağlamda, taslak programı aşağıda belirtilen ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin, KATILIM FORMU bağlantısında yer alan katılım formunu 28 Ağustos 2018, Salı günü mesai bitimine kadar eksiksiz doldurarak, dekontu DEİK’e (E-posta: avrasya@deik.org.tr, Tel: 0212 339 5059/67) iletmeleri önemle rica olunur.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,
Oğuz ÖZCAN
Genel Sekreter

Kırgısiztan Ülke Bülteni Görüntülemek İçin TIKLAYINIZ...(11 sayfa)
İletişim: Alperen Ay, İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı
E-posta: aay@deik.org.tr | Tel: 0212 339 50 59
Taslak Program:

1 Eylül 2018, Cumartesi Kırgızistan’a uçuş
1 Eylül 2018, Cumartesi Çalışma Yemeği (Akşam)
2 Eylül 2018, Pazar Kırgızistan – Türkiye İş Forumu
2 Eylül 2018, Pazar İstanbul’a uçuş
3 Eylül 2018, Pazartesi İstanbul’a Varış


Katılım Koşulları:
1. Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önemle rica olunur.

2. DEİK Paket Programı avans Business bedeli 18.000 TL, Ekonomi avans bedeli 12.000 TL, Yerinden Katılım bedeli 600 TL’dir. Kayıt sistemi kapatıldıktan sonra nihai katılım bedelleri katılımcılarımıza bildirilecektir. Paket programa dahil hizmetler: Özel uçak ile gidiş-dönüş (Türkiye içi bağlantı uçuşları dahil değildir.), konaklama, ara transferler, çalışma yemekleri, tercümanlık hizmetleri, iş forumuna katılım.

3. Business paket programı kontenjanı sınırlı olduğundan başvurularda öncelik sırası göz önünde bulundurulur.

4. Ödeme seçenekleri, form doldurulduktan sonra ekrana gelecektir. Ödeme hesaba havale veya online olarak kredi kartı ile yapılabilmektedir.
Banka Adı : TÜRKİYE İŞ BANKASI BEYOĞLU ŞUBESİ (1011)
Hesap Adı : DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU / AVRASYA
Swift : ISBKTRISXXX
IBAN : TR56 0006 4000 0011 0111 7014 85

5. Başvuru ve ödemeler için son tarih: 28 Ağustos 2018, Salı günü

6. Ödeme esnasında bilgiler eksiksiz girildiği takdirde, makbuzunuz tarafınıza gönderilecektir.

7. Havale yoluyla ödeme yapılması durumunda, ödeme dekontlarının DEİK’e (avrasya@deik.org.tr) iletilmesi rica olunur. (Kredi kartı ile ödeme yapıldığında bu işleme gerek yoktur)

2018 Irak Fuarlar Listesi
2018 Irak fuarlar litesini görüntülemek için TIKLAYINIZ.


Azerbaycan 2018 Fuar Takvimi
Azerbaycan Büyükelçiliği tarafından gönderilen 2018 fuar takvimini görüntülemek için alttaki butona tıklayınız.